HANEX na Targach K w Düsseldorfie

Targi K w Düsseldorfie to w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych największa impreza targowa na świecie. To również punkt spotkań fachowców ze wszystkich zakątków ziemi, doskonale oddający trendy globalizacji. Na targach K znajdą Państwo najnowsze technologie, techniki produkcji, metody konstrukcyjne oraz spotkają potencjalnych klientów i dostawców. Targi K są najważniejszą na świecie giełdą kontaktów nie tylko dla całego przemysłu tworzyw sztucznych i kauczuku, ale także dla zainteresowanych użytkowników z innych branż.

„Podczas Targów odbył się szereg spotkań z obecnymi oraz potencjalnymi dostawcami technologii, materiałów oraz dodatków do przetwórstwa PET. Zapoznaliśmy się z najnowszymi trendami w zakresie opakowań , recyklingu i gospodarki cyrkularnej w obszarze PET. Można było zaobserwować znaczący wzrost zainteresowania tematami ekologii i recyklingu w zakresie projektowania, produkcji i zastosowania opakowań. Wpływ najnowszych dyrektyw unijnych o „jednorazowych plastikach” był przewodnim tematem większości nowych rozwiązań oraz dyskusji. Hanex doskonale wpasowuje się w te trendy, szczególnie poprzez produkcje folii RPET czy butelek z dodatkiem recyklowanego PET.”- relacjonuje Michał Grzelak (Dyrektor ds. badań ,rozwoju i jakości GTH Hanex Plastic).

Tegoroczna tematyka targów skupiona była na kilku kluczowych kwestiach dla przemysłu tworzyw sztucznych.

Największy nacisk położony został na prezentację czterech zagadnień:
– tworzywa dla zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym;
-digitalizacja przemysłu 4.0;
-integracja systemowa- czyli funkcjonalność uzyskiwana dzięki materiałom, procesom i wzornictwu;
-kadry dla branży

„Targi K to jedne z największych targów w Europie tworzyw sztucznych .Jako pracownicy firmy Hanex mogliśmy nawiązać nowe znajomości z dostawcami z różnych krajów jak i spokojnie porozmawiać z obecnymi odnośnie cen i ilości materiałów kupowanych przez naszą firmę. Mogliśmy także podpatrzeć innowacyjne rozwiązania technologiczne odnośnie przeróbki granulatów i płatków. Nowoczesny sprzęt laboratoryjny to  kolejny etap naszej wędrówki po ogromnych halach  wystawowych. Innowacyjne rozwiązania w laboratorium to kulminacja dla moich kolegów z jakości którzy byli bardzo zainteresowani nowinkami ze świata”- wspomina Beata Kluczewska (Kierownik Działu Zakupów GTX Hanex Plastic Sp. z o.o.).

< Wróć