Butelki PET na wodę

GTX Hanex Plastic, ceniony producent butelek PET dla branży spożywczej, prezentuje potencjalnym partnerom biznesowym swoją ofa

GTX Hanex Plastic jest wiodącym producentem butelek PET, w tym trwałych butelek na wodę. Oferujemy pakiety dla branży spożywczej, dostosowane do różnorodnych potrzeb naszych klientów. Nasze butelki na wodę mają standardowy, estetyczny kształt, a także spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Na etapie produkcji przechodzą m.in. przez testy szczelności, kontrolę czystości użytych surowców oraz komponentów gotowego produktu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Plastikowe butelki na wodę a ochrona środowiska naturalnego

Jako producenci plastikowych opakowań do żywności, GTX Hanex Plastic zdaje sobie doskonale sprawę, że temat plastiku wzbudza wiele kontrowersji z perspektywy ochrony środowiska naturalnego. Jednak warto zaznaczyć, że nasze opakowania PET mogą być w pełni poddawane recyklingowi mechanicznemu. Dzięki temu odzyskujemy 100% opakowań, przetwarzając je do ponownego użycia. Spełniamy również wymogi dotyczące produkcji butelek z surowców, które w co najmniej 25% pochodzą z recyklingu (PCR).

Dbając o zrównoważony rozwój, nie tylko oferujemy butelki przyjazne dla środowiska, ale także dostarczamy gotowe rozwiązania związane z logistyką odzysku dla naszych kontrahentów. Wszystkie surowce i wyroby Hanex, w tym także butelki PET na wodę, spełniają surowe normy europejskiej dyrektywy 94/62/WE i nadają się do recyklingu. To dla nas priorytetowe wymaganie, które wpisujemy w naszą politykę jakości.

 

Jak utylizować plastikowe butelki na wodę?

Aby skutecznie utylizować butelki na wodę plastikowe, należy przede wszystkim segregować je zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi recyklingu. Każdą butelkę należy zgnieść i wyrzucić do kosza przeznaczonego na plastik – zwykle ma on kolor żółty. Inny kanał odzysku butelek PET z rynku po ich wykorzystaniu przez konsumentów to system kaucyjny, który zacznie obowiązywać w Polsce w 2025 lub 2026 roku. Następnie butelki na wodę, soki, napoje itp.są dostarczane do sortowni, gdzie są poddawane wstępnej segregacji. Kolejno są transportowane do zakładów recyklingu. Tam poddawane są procesowi recyklingu mechanicznego, który pozwala na uzyskanie nowych surowców do produkcji plastikowych opakowań.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że firma GTX Hanex Plastic aktywnie uczestniczy w selektywnej zbiórce odpadów, systematycznie monitorując i ewidencjonując ich przekazywanie do recyklingu. Nawiązała także współpracę z organizacją odzysku, co umożliwia spełnianie ustawowo wymaganego poziomu odzysku dla różnych rodzajów opakowań. Odpady PET są przekształcane w surowce, które wykorzystywane są w zakładzie, co redukuje także ilość odpadów kierowanych na składowiska.

ertę plastikowych butelek na soki i napoje. Są one wykonane z wysokiej jakości tworzywa – politereftalanu etylenu. Zapewniają utrzymanie jakości i higieny produktów, chroniąc przed wpływem czynników zewnętrznych. Butelki dostępne są w różnych pojemnościach, nadają się do napojów, soków świeżych i pasteryzowanych, smoothie, koktajli.

Estetyka, trwałość i ekologia w butelkach od GTX Hanex Plastic

Butelki na napoje i soki od GTX Hanex Plastic charakteryzują się smukłym, uniwersalnym kształtem oraz elegancką prostotą. Przeźroczyste tworzywo pozwala na eksponowanie zawartości na półkach sklepowych, co wzmacnia konkurencyjność produktów. Transparentne butelki PET na soki i napoje dają także pełną możliwość personalizacji. Chcemy, aby nasze opakowania nie tylko spełniały swoje funkcje praktyczne, ale także mogły stać się nośnikiem unikalnej tożsamości marki. Butelki na soki i napoje zostały więc zaprojektowane przez GTX Hanex Plastic tak, by zachować proporcje i kształty i umożliwić umieszczenie etykiety na gładkiej powierzchni.

W trosce o naszą planetę, oferujemy butelki, które są nie tylko lekkie, trwałe i estetyczne, ale również charakteryzują się doskonałymi właściwościami recyklingowymi. Wybierając nasze opakowania, dbasz nie tylko o jakość swoich produktów, ale także o środowisko naturalne. Korzystając na swojej linii produkcyjnej z butelek PET na soki i napoje, znacznie redukujesz emisję CO2 w stosunku do tradycyjnych opakowań, co stanowi istotny krok w kierunku odpowiedzialnej działalności biznesowej.

Decydując się na opakowania, które mogą być wielokrotnie przetwarzane w myśl gospodarki o obiegu zamkniętym, Twoja firma staje się aktywnym uczestnikiem działań na rzecz ochrony środowiska. To z kolei wpływa na pozytywny odbiór ze strony klientów, budując wizerunek firmy zrównoważonej, która działa z poszanowaniem dla planety.

KAMILA OLEKSIEWICZ

Specjalista ds. sprzedaży dz. butelek
mobile: +48 782 702 992
kamila.oleksiewicz@hanex.com.pl

Wyślij zapytanie

    Krynka