PRACOWNICY HANEX PODJĘLI WYZWANIE #GASZYNCHALLENGE

#GaszynChallenge to popularna już dziś inicjatywa zapoczątkowana przez strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Obecnie ma ona na celu zachęcenie szerszej społeczności do włączania się w zbiórki charytatywne dla najbardziej potrzebujących.
„Wyzwanie” przekazywane do kolejnych osób i instytucji, dotarło również do Hanexu, który bez wahania przystąpił do akcji!


Wszystko zaczęło się od półtorarocznego chłopca – Wojtusia, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i zbiórki środków finansowych na jego leczenie, która początkowo nie dawała wielkich efektów. By jakoś zwrócić uwagę darczyńców na apel rodziców chłopca, Marcin Topór – strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie wpadł na pomysł połączenia „rywalizacji” sportowej z przekazywaniem symbolicznych kwot na potrzeby chorego dziecka. Pomysł tak bardzo się spodobał, że przerodził się w regularną akcję, do której z chęcią przystępowały kolejne firmy, instytucje i osoby prywatne. Do symbolicznych 10-ciu pompek dla ułatwienia dodano 10 przysiadów, by jeszcze większe grono osób mogło nagrywać swoje możliwości sportowe, a wpłaty na cel charytatywny przeznaczane są już nie tylko dla małego Wojtusia, ale wspierają również wiele innych osób będących w potrzebie.

Wyzwanie „krążyło” po Polsce już od paru tygodni, aż w końcu dotarło do firmy Lerg SA, która następnie nominowała HANEX. Oczywiście przystąpiliśmy do akcji bez wahania!
Mobilizacja sięgnęła zenitu i poza „standardowym” pompowaniem, które odbyło się przed siedzibą naszej firmy, na zakończenie wszyscy uczestnicy ustawili się w formację przypominającą kształtem serce.

To wielkie „ludzkie” serducho z dedykacją powrotu do zdrowia wysyłamy Oskarowi Dzióbkowi z Dąbrowy Górniczej, którego leczenie i rehabilitację wsparła finansowo firma Hanex, dzięki akcji #GaszynChallenge. Cel osiągnięty!

Link do filmu z wyzwania #GaszynChallenge znajdziecie poniżej:
https://youtu.be/APKMK-N6oiI

< Wróć